kpa3maj.hr

Natjecateljska sekcija

PODVODNA ORIJENTACIJA

Na Prvenstvu Hrvatske održanom na Šoderici-Koprivnica u disciplini M-kurs imamo prvake Hrvatske u muškoj-Maglica, i ženskoj-Keller, konkurenciji

Ukupno klupski : 2. mjesto

Na osnovu rezultata postignutih na Državnom Prvenstvu i na naknadno provedenom stopingu za potencijalne reprezentativce, čast braniti boje Hrvatske u Bariju na Svjetskom Prvenstvu koje su ujedno i Igre CMAS-a

izborili su Vanja Doboviček i Nika Keller, povratnica u reprezentaciju nakon godine pauze. Maglica ponovno radi privatnih razloga,usprkos isplivanoj normi, nije u mogućnosti nastupiti.

U toku su pripreme i treninzi naših natjecatelja za nastup na 5. Utrci Svjetskog Kupa koju organiziramo 14-16.09.

Cilj nam je nastupiti sa punom muškom i ženskom ekipom te se plasirati u klupskoj konkurenciji čim bolje jer neće sve ekipe doći u punom sastavu.

PLIVANJE PERAJAMA I BRZINSKO RONJENJE

Na Pojedinačnom Prvenstvu u Sisku nismo nastupili u punom sastavu te su i rezultati nešto skromniji ali i dalje vrijedni paznje

15.Pojedinačno prvenstvo, Sisak

Dora Ječmenica: 3.mjesto ,1500PP, 3.mj. 100BR, 3.mj. 800PP,

Nika Keller: 3.mjesto 800BR, 1.mj. 400PP, 5.mj. 400BR,

Dina Drakulić: 2mj. 800BR, 3.mj. 400BR,

Ivona Margetić: 2.mjesto 1500PP , 3.mj. 200PP ˝J˝, 2.mj. 50PP ˝J˝,1.mj. 50AP ˝J˝,

Štafeta žene: 1.mjesto .4x50, 4x200, 4x100

Vanja Doboviček: 4.mj. 400PP, 5mj. 200PP

Ukupno:

5 zlata, 3 srebra, 6 bronci

Od ove sezone natječemo se i u plivanju na velike udaljenosti-Maratonima.

Mlada Ivona je svoj potencijal i volju za treningom okrunila prvim mjestom za mlađe juniorke na Državnom prvenstvu održanom u Koprivnici te je kao članica Hrvatske reprezentacije nastupila na Evropskom Juniorskom prvenstvu u daljinskom plivanju u Poljskoj.

4.Državno prvenstvo u plivanju na velike udaljenosti, Koprivnica

Mlađe juniorke

1.mjesto Ivona Margetić

Do kraja godine od bitnijih natjecanja u Plivanju perajama očekuje nas ekipno Prvenstvo Hrvatske u Plivanju perajama u Zagrebu gdje imamo cilj postati Ekipni prvaci.

1. CMAS igre – Svjetska prvenstva u ronilačkim sportovima, Bari, Italija

Za reprezentaciju Hrvatske na 13. svjetskom prvenstvu u orijentaciji održanom u Bariju od 28.07. do 03.08. 2007. nastupila su dva člana kluba. Nika Keller i Vanja Doboviček sa slijedećim uspjehom:

•  Doboviček 6.

5. Utrka za kup hrvatske u daljinskom plivanju perajama, Medulin, 11.08.2007.

Ivona Margetić

- 1. mjesto u kategoriji mlađe juniorke

- 3. mjesto u apsolutnoj kategoriji, žene

7. utrka za kup Hrvatske u daljinskom plivanju perajama, Zagrebu 19.09.2007

Naša najmlađa takmičarka, Ivona Margetić je za 52 minute i 30 sekundi preplivala stazu u dužini 4000m i time zauzela 1. mjesto u konkurenciji mlađih juniora, a 2. mjesto u apsolutnoj konkurenciji za žene. Bolja je bila samo Laura Sutlović iz KPA Kostrena za nepunih 40 sekundi. Predstojeći vikend 06.10. u Varaždinu se održava finale kupa HR u DPP gdje će Ivona plivati za 1. mjesto u sveukupnom poretku kupa.

39. kup HR u podvodnim vještinama na moru, Medulin 27. i 28.09.2007

Otišli smo na takmičenje u petak sa dva ženska (Nika Keller, Dina Drakulić i Ivona Margetić, Dolores Oštarić) i jednim muškim parom (Nikola Lustig, Vanja Doboviček), što je bilo dovoljno da osvojimo gotovo sve što se moglo!! Keller, Drakulić bile su prve u ženskoj konkurenciji dok je drugi par dijelio 4. mjesto. Tim rezultatima žene su u kategoriji klubova zauzele 1. mjesto. Muški par (Lustig, Doboviček) je zauzeo 2. mjesto u pojedinačnoj kategoriji čime su bili i 2. u konkurenciji klubova. Vratili smo se kao najuspješniji klub takmičenja sa tri pehara, dva najveća i jednim malo manjim za drugo mjesto. Muški par je po prvi put nastupio i na posljednjem 6. memorijalu „Tomislav Stipančić - Deda" i zauzeo 6. mjesto.

Otvoreno prvenstvo Slovenije, 15.12.2007

Proteklog vikenda, 15.12.2007. članovi kluba sudjelovali su na Otvorenom prvenstvu Slovenije u plivanju perajama i brzinskom ronjenju. Kao i uvijek, često smo se penjali na postolja svih visina. Iako su nas dočekale niske temperature i snijeg, nije bilo ničeg što bi spustilo motivaciju za medaljama. Najmlađa i najtrofejnija bila je Ivona Margetić: - 1. na 50 PP kat. mlađe juniorke, 3. juniorke; - 1. na 100 PP, 3. apsolutno; - 2. mlađa juniorka, 2. apsolutno na 800 PP - 1. mlađa juniorka, 4. apsolutno 50 AP Vanja Doboviček osvojio je: - 2. mjesto na 200m PP i - 3. mjesto na 400m PP Sudjelovala je i naša najnovija članica Wendy Herceg (1991) koja je očekivano ispunila sve zadatke koji su pred nju bili postavljeni.